Kahve telvesi neye iyi gelir?

Kahve sadece lezzet olarak değil sağlık için de içilmelidir. Kahvenin sağlık için yararlı olduğunu bilinir ama kahve telvesi neye iyi geldiği, neye yaradığı ve faydaları çok bilinmez. 


Kahve telvesi neye iyi gelir?

Kahve telvesi, cilt bakımı, selülit, saçlarınız ve ellerinize için iyi gelir. Bilimsel olarak bu çalışmalar yapılarak, kamoyu ile bu bilgiler paylaşılmıştır. 

Saç ve cilt bakımı, kahve telvesini küçük ölçekte hindistan cevizi ile karıştırın. Daha sonra banyo sonrası cilt nemlendirici gibi cildinize sürerek kullanın. Saçlar içinse bonyo sonrası saç diblerine masaj yapınız. Parlak bir görünüm elde edeceksiniz. Bedeninizdeki değişimleri zaman içinde fark edeceksiniz.

Selülitler için, kahve telvesi bir miktar zeytinyağı ekleyin. Bu ekleme zeytinyağını inceltecektir. Daha sonra ise Selülit bölgesine masaj yaparak sürülür. 10 dakika sonra soğuk su ile yıkanır. Bu uygulamaya haftada 2-3 kere uygulamak başarıyıda beraberinde getirecektir.

Eller için bakım ise koku ve ölü hücreler için kullanılır. Kahve telvesini ellerinize sürünüz. 5-10 dakika kadar bekleyip ılık suyla yıkayınız. Bu işlemi yüzünüzde de uygulayabilirsiniz, hiçbir mahsuru yoktur.

Yorumlar

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türk kahvesi ve adet dönemi

Bir kilo kahveden kaç fincan kahve çıkar

Aç karnına Türk kahvesi içmek

Türk kahvesi zararlı mı?

Kahve telvesinin cilde faydaları

Türk kahvesi panik atağı tetikler mi?

Türk Kahvesi uykusuzluk yapar mı?