Nescafe tansiyon ve damar hastalıkları zararları

Kahve güncel hayatımızdaki yerini her daim koruyor. Kahvelerin zararları olduğu kadar yararları da bulunuyor. Bu konumuzda nescafenin damar hastalıkları ve tansiyona olan zararları hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Tansiyona olan zararı
Dünya üzerinde bir çok üniversitede bir çok bilim adamı araştırma yapıyor. Nescafe de bu araştırmalaradaki yerini alıyor. Kahveler üzerinde yapılan araştırmalarda kafeinin, tansiyonu hızla arttırdığı bilinen bir gerçek. Yoğun kahve tüketiminden kaynaklanan, bedene aşırı kafein yüklemesi sonucu tansiyonu yükselttiği  ve kalp ritmini ciddi olarak bozduğu ortaya çıkıyor. Necafe, Türk kahvesi gibi kafein oranı düşük değil. Bilakis daha yüksek olması insan sağlığı konusunda etkili oluyor. Burdan çıkarılan sonuç ise eğer kahve tüketmek istiyorsanız tercihiniz Türk kahvesi olsun. Çünkü nescefe daha zararlı...

Nescafe ve damar hastalıkları 
Nescafenin diğer bir zararı kalp ve damar hastalıklarına zemin hazırlaması. Tabiki bu tüketim yüksek ve sürekli olması durumlarında ortaya çıkan sonuçlardır. Kafein artışı taşikardik (Taşıkardi: hızlı bir şekilde çırpıntı olmasından doğan kalp rahatsızlığı) sonuçlar ortaya çıkartıyor.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türk kahvesi ve adet dönemi

Bir kilo kahveden kaç fincan kahve çıkar

Aç karnına Türk kahvesi içmek

Türk Kahvesi uykusuzluk yapar mı?

Türk kahvesi zararlı mı?

Türk kahvesinin kolestrole zararı