Nescafenin zararları

Nescafenin zararları sadece kafeinden kaynaklanmıyor. Bunun yanında koruyucu, renklendirici ve tatlandırıcı kimyasallar bulunması zararı artırıyor. Doğallığın azalmasından kaynaklanan kahve, yararlarını azaltırken zararlarını artıyor.


Nescafenin hamilelik, tansiyon ve damar hastalıkları konusunda etkileri bulunuyor. Bu etkiler Edinburgh Üniversitesi'de kanıtlanmış durumda. Yapılan araştırmalar sonucu yoğun kahve kullanımı sonucu kalp ve damar hastalıklarında neden oluyor. Kalp ritmini bozması sonucu taşikardi sonuçlar oluşturuyor. Tabiki bu kullanım aşırı ve sürekli kullanımlarda gerçekleşiyor. Bir iki günlük kullanımlar etkisi olmuyor. Aşı kahve türekitimi tansiyonu da etkiliyor. Çok kullanımlarda tansiyon aşırı derecede yükseldiği çıkan sonuçlar arasında.

Nescafenin hamilelikte de zararları bulunuyor. Gebelik sürecinde nescafenin belli bir adedi geçmesi bedene kafein yüklemesi yapıyor. Maximum 250 gr. altında olması gerekiyor. Kafeinin olumsuz etkisi ise doğurganlığı azaltması.Yapılan araştırmalarda kahveyi çok içen ile içmeyen arasında hamile kalma ihtimali azaldığı tespit edilmiştir. Erkeklerde de spermlere zararlı olduğu bilinen bir gerçektir.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türk kahvesi ve adet dönemi

Bir kilo kahveden kaç fincan kahve çıkar

Nescafe tansiyon ve damar hastalıkları zararları

Aç karnına Türk kahvesi içmek

Türk Kahvesi uykusuzluk yapar mı?

Türk kahvesi zararlı mı?

Türk kahvesinin kolestrole zararı