Su kaybı, Migren, vitamin ve mineral kaybı

Türk kahvesi araştırmaların ilgi odağı her zaman olmuştur. Bu araştırmalar sonucu bazı tetikleyici ve etkili olduğu ve bazı zararları olmuştur. Ama bu zararlar düşünlüdüğü gibi tamamen hayatınızdan çıkarmazın durumunda ileşeceğiniz anlamına gelmiyor. Sadece zararını az bir oranda eksiltir.

Türk kahvesi su kaybına yol açtığı konusunda hem fikirler. Yapılan araştırmalar bunu destekleyin niteliktedir. Ama bazı bilim adamları ise bu su kaybının önemli olmadığı konusunda hem fikirler.

Migren konusunda yapılan üniversite araştırmalarında bazı sonuçlarda tetikleyici maddelerden birinin Türk kahvesi olduğu yönünde. Bu araştırmada kan hücrelerini tetiklediği ve bunun sonucu olarak da migren oluşturan etkenlerden biri olduğu ortaya çıkıyor.

Vitamin ve mineral kaybı, Türk kahvesinin içinde bulununan kafeinin etkileri. Kafein, vücudun demir ve diğer besinleri emmesine engel oluyor. Kalsiyumun idrar ile vücuttan atılmasını sağlıyor. Bedenden fazla atılan Kalsiyum da osteoporoz (kemik erimesi) riskini artırıyor.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türk kahvesi ve adet dönemi

Bir kilo kahveden kaç fincan kahve çıkar

Kahvenin idrar söktürücü özelliği

Türk Kahvesi uykusuzluk yapar mı?

Türk kahvesi enerji verir mi?

Yeşil kahvenin zararları

Türk kahvesinin safra kesesi taşını engeller