Türk kahvesi maskesi nasıl yapılır?


Türk kahvesi maskesi nasıl yapılır? Türk kahvesi maskesi yapmak için ilk önce bir arkadaş çağırılır. Böylece sohbet yapılır ve psikolojik olarak rahatlanır. Bu rahatlama aynı zamanda gününüze de yansıyacaktır. Mutlu bir insanın yüzüde güzel olur. Ama o anda arkadaşınızı yok ise yapacak bir şey yok. Mecburen tek başınıza yapmanız gerekecek.

Türk kahvesi maskesi yapmak için, kendinize iki fincan kahve yapmaya başlayın. Birincisi yüzünüze maske yapmak için. İkincisi ise oturup afiyetle içmek için. Türk kahvesi biraz ısınınca ateşten indirin. Çok sıcak olmasın. Ilık olsun. Bir pamuk sayesinde yüzünüze iyice yedirin. 20 dakika kadar bekleyin. Bu esnada ikinci yaptığınız kahveyi yudumlayarak keyif yapabilirsiniz. Bir süre sonra yüzünüzü yıkayıp taze bir cilt ile başlayabilirsiniz. Bu işlemi tonikler sağlayabilir ama siz yinede kahveyi deneyin.

Türk kahvesiyle yüzünüze masaj
Diğer bir uygulamada masaj yapmaktır. Bu yöntemde koyu bir kahve yapın. Daha sonra bu kahveyi buzdolabında dondurun. Buz kalıbı haline geldiğinde yüzünüze masaj yapabilirsiniz.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türk kahvesi ve adet dönemi

Bir kilo kahveden kaç fincan kahve çıkar

Aç karnına Türk kahvesi içmek

Türk kahvesi zararlı mı?

Kahve telvesinin cilde faydaları

Türk kahvesi panik atağı tetikler mi?

Türk Kahvesi uykusuzluk yapar mı?