Türk kahvesi zayıflatır mı?


Kahvenin bir çok faydaları olduğu bir çok bilim adamı tarafından ispatlanmıştır. Bunlardan biri zayıflamadır. Bu konuda kısaca "Türk Kahvesi Zayıflatır mı?" sorusuna netlik getirmeye çalışalım. Kilo verme konusunda denenen zayıflama diyetleri bulunuyor. Aşağıda bir diyetten bahsetmeyeceğiz. Sadece kahvenin vucudumuzda ne gibi etkileri olduğunu, neleri harekete geçirdiğini ve neler yaptığını kısmen anlatmaşa çalışacağız.

Türk kahvesi zayıflatıp zayıflatmayacağına siz karar verin: Kahvenin içinde bulunan kafein maddesi bedene hareket kazandırır ve metebolizmanın hızlanmasına neden olur. Bunun doğal sonucu olarak da bedeniniz yağ yakar. Yağ yakması demek aynı zamanda selülitleri yok etmek anlamına geliyor. Tabiki sadece bir fincan kahve içtiğinizde bütün selülitler yok oluyor anlamı çıkmasın. Ama etkisi kanıtlanmıştır.


Türk kahvesinin bir diğer yararlı yanı ise sindirimi kolaylaştırmasıdır. Yemeklerden sonra içilen kahve şişkinliği alır ve sindirimi kolaylaştırdığından kilo almayı engeller. Böylece Türk kahvesi zayıflamaya yardımcı olur. Ama şekersiz olursa...

Zayıflamak istiyorsanız kahve yardımcı olur. Tam olarak kilo kaybı istiyorsanız günde iki fincan aç karnına kahve için metebolizmanız hızlansın. Ardından spor yapın. Bu ikisi sizi istediğiniz ölçülere getirecektir. İster aç ister tok farketmez Türk kahvesi zayılamada yardımcı etkendir.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türk kahvesi ve adet dönemi

Bir kilo kahveden kaç fincan kahve çıkar

Kahvenin idrar söktürücü özelliği

Türk Kahvesi uykusuzluk yapar mı?

Türk kahvesi enerji verir mi?

Yeşil kahvenin zararları

Türk kahvesinin safra kesesi taşını engeller