Türk kahvesinin tansiyon ve mideye zararı

Daha önceki konularımızda Türk kahvesinin aşırı kullanımı sonucu zararları olduğunu belirtmiştik. Yani günlük çok tüketilmesi bazı rahatsızlıkları tetiklediğini belirtmiştik. Şimdi ise Türk kahvesinin tansiyon ve mideye zararı olup olmadığını anlatamaya çalışacağız.

Türk kahvesinin tansiyona olan etkisi

Türk kahvesinin tansiyona zararı olup olmadığı Edinburgh Üniversitesi tarafından araştırıldı. Bu araştırma sonucu bazı veriler elde edildi. Bu veriler aslında bilinenin çok da uzağında değildi. Kahve tansiyona etki ediyordu. Ama bu olumsuz etki, aşırı tüketimde gerçekleşiyordu. Günlük 4-5-6-7 bardak kahveye çıkılması sonucu kanbasıncını yükseldiği gözlenmiştir. Kan basıncının yükselmesi de tansiyonu yükseltiyordu. Ama günde içilen bir bardak Türk kahvesinin zarardan çok yararlı olduğu belirtilmiştir.

Türk kahvesinin mideye olan zararı
Kahve, mide hastalığı yapmaz. Ama zaten bir rahatsızlığınız bulunuyor ise midenizdeki sorunu artırıyor. Zaten sıcak ne içilirse içilsin mideye zararlıdır. Bu yüzdende kahvenin kendisi ve sıcak olarak tüketilmesi mideyi ileşme sürecini yavaşlatıyor.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türk kahvesi ve adet dönemi

Bir kilo kahveden kaç fincan kahve çıkar

Kahvenin idrar söktürücü özelliği

Türk Kahvesi uykusuzluk yapar mı?

Türk kahvesi enerji verir mi?

Yeşil kahvenin zararları

Türk kahvesinin safra kesesi taşını engeller