Kahvenin idrar söktürücü özelliği

Kahvenin şişkinliğe ve idrara faydası varmıdır? Kahve şişkinlik yapar mı? Kahvenin idrar söktürücü özelliği... Faydaları ve zararları...


Kahvenin etken maddesi olan kafein, bedenimizde bir çok etkisi oluyor. Bu etkiler genelde faydalı etkilerdir. Ama bunun yanı sıra zararları da bulunuyor. Ya da tetikliyor. İdrar rahatsızlıkları bulunan ve şişkinlik şikayeti olanlar kahve içtiklerinde yararlarlı mı, yoksa zararlı mı?

Kahvenin idrar söktürücü özelliğinin faydaları
Türk kahvesi olsun veya diğer kahve türleri olsun hepsinin içinde bulunan kafein, idrara ve şişkinliğe etki ediyor. İdrar söktürücü özelliği olduğu biliniyor. Bundan dolayı şişkinlikten meydana gelen rahatsızlıkları engelleyici özelliği vardır. Bu da kişide rahatlamaya neden oluyor.

Kahvenin idrar söktürücü özelliğinin zararları
  • Kahve idrar sökücü özelliği şişkinliğe iyi gelerken, bunun yanında farklı zararlara da yol açıyor. İdrar kaçırma gibi bir riski olanlar varsa bu durumunuz daha da köytüye gidiyor. Çünkü idrarınızı tutamıyorsanız, üzerine kahve de içiyorsanız, bu daha da baskı kuracağından daha kötüye gitmesini sağlıyor.
  • İdrar sorunu yaşayan kişiler kahve kullanımı sonucunda bilinçsiz bir şekilde kaçırmalarını etkisi oluyor. 
  • Eğer kişi egzersiz yapıyor ise kahve kafein nedeniyle idrar miktarını artırıyor.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türk kahvesi ve adet dönemi

Bir kilo kahveden kaç fincan kahve çıkar

Aç karnına Türk kahvesi içmek

Türk Kahvesi uykusuzluk yapar mı?

Nescafe tansiyon ve damar hastalıkları zararları

Türk kahvesinin safra kesesi taşını engeller

Türk kahvesi zararlı mı?