Türk kahvesinin cilde faydaları nelerdir?

Türk kahvesinin cilde faydası kafeinden gelir. Kafein iltihap kurutucu etkisi olduğu için cildinize faydalaları bulunur. Özellikle cilt hastalığı olanlar, Türk kahvesi maskesi yapabilirsiniz. 


Türk kahvesinin cilde faydaları sadece iltihapla ilgili değildir. Bunun yanında ölü deriyi atar ve siyah noktalardan da kurtulabilirsiniz. Cildiniz parlak bir görüntü alır. Selülit tedavisi ve alerjik rahatsızlıklarında faydalı olduğu biliniyor.

Kafein ile cilt hastalıklarının tedavisi
Kafein, cilt hastalıklarının tedavilerinde kullanıldığı araştırmalarda ortaya çıkmış bir gerçektir. Kafeini cildin temizlenmesi ve kan dolaşımının hızlanmasında kullanabilirsiniz. Bunun içinde cildinize bir maske yapmanız yeterli olacaktır.

Türk kahvesi maskesi
İki Türk kahvesi yapılır. Biri size birisi arkadaşınıza. Sonra fincanın dibindeki telveye birkaç damla zeytinyağı ile karıştırın. Bu karışımı yüzünüze uygulayın. Bu uygulama herzaman taze yapılmalıdır. 10 dakika sonra farkı göreceksiniz. Yüzünüzün temizlendiğini ve canlandığını fark edeceksiniz. Ölü deriyi atıp, siyah nokta oluşumunu engeller. Bir uyarı olarak güneşten korunmanız tavsiye edelir.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türk kahvesi ve adet dönemi

Bir kilo kahveden kaç fincan kahve çıkar

Aç karnına Türk kahvesi içmek

Türk kahvesi zararlı mı?

Türk kahvesinin faydaları nelerdir?

Kahve telvesinin cilde faydaları

Yeşil kahvenin zararları