Türk kahvesinin kalın bağırsak kanserine karşı faydaları

Türk kahvesinin kalın bağırsak kanserine (Rektum kanseri) karşı faydaları bilim adamlarının ilgisini çekiyor. Yaptıkları araştırmalar ile bunların kanıtlarını ortaya koyan cinsten. Türk kahvesi bir çok hastalığın risklerini azaltıyor ya da tekrar etme riskini azaltıyor. Bu bakımdan kalın bağırsak kanseri ile ilgi arastırma yapan bir çok bilim adamı kahvenin etkileriyle yakından ilgileniyor. 

Türk kahvesi özellikle taze çekilmiş ise faydaları daha da etkili oluyor. Bunun yanında kahveyi demleme yani filitre yöntemiyle yapılması etkisini daha da fazlalaştırıyor. Kahvenin içinde bulunan kafein polifenol grubu antioksidanlardan flavinoid, klorojenik asid, E vitamini, glutation gibi maddelerin zenginliği olması nedeniyle tavsiye niteliğini taşıyor. İçinde barındırdığı maddeler bir çok hastalığa faydası olduğu gibi aynı zamanda da kalın bağırsak kanserinide yüzde 25 oranında azaltıyor.

Yapılan araştırmalarda çıkan çarpıcı sonuçlardan biri de kalın bağırsağın en alt kısmının kanser riskini özellikle kadınlarda düşürdüğü ama kalın bağırsak riskini istenilen düzeyde olmadığınıda altını çiziyorlar.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türk kahvesi ve adet dönemi

Bir kilo kahveden kaç fincan kahve çıkar

Aç karnına Türk kahvesi içmek

Kahvenin idrar söktürücü özelliği

Türk Kahvesi uykusuzluk yapar mı?

Türk kahvesi enerji verir mi?

Kahve telvesinin cilde faydaları