Türk kahvesinin Kolon kanserine karşı faydaları

Türk kahvesinin Kolon kanserine karşı da faydaları olduğu bilimsel araştırmalar ile ortaya çıktı. Bu yapılan araştırmalardan biri de ABD'de gerçekleştirildi. Araştırma sonucu Türk kahvesinin Kolon kanserine karşı faydası tespit edildi. Bu fayda azımsanmayacak oranlarda.

ABD'de yapılan araştırma sonucu günde içilen 4 fincan kahvenin kolon kanserinini engellemede faydalı olduğu ortaya çıktı. Türk kahvesi tüketimi yapanlar, içmeyenlere göre % 52 oranında düşük risk altında olduğu ortaya çıktı.

Kolon kanserine karşı yapılan araştırmalar ile tanının Charles Fuchs, bir gerçeği ortaya çıkardı. Bu araştırmada bağırsak kanserinin üçüncü evresinde tedavi gören bin hastada anket yapıldı. Bu ankette kahve içme alışkanlıkları soruldu. Daha sonra ise kanserin yayılma evreleri gözlendi. Bu gözlem sonucu günde 4 fincan kahve içenlerin tekrarlaması ve ölüm riskini yüzde 52 oranında azalttığı gözlemlendi. Bu araştırma sonucuna göre Türk kahvesi kolon kanserini engellemede faydalı olduğu ortaya konulmuş oldu.

Charles Fuchs yaptığı açıklamada “Kafeinin kolon kanseri riskini önemli ölçüde azalttıyor. Yüksek karbonhidrattan ve şekerli gıdalardan uzak durmak gerekiyor. Obezite sorunu yaşamamak da kolon kanserine yakalanmamak için önemli faktörler” olduğunun altını çizdi.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türk kahvesi ve adet dönemi

Bir kilo kahveden kaç fincan kahve çıkar

Aç karnına Türk kahvesi içmek

Kahvenin idrar söktürücü özelliği

Türk Kahvesi uykusuzluk yapar mı?

Türk kahvesi enerji verir mi?

Kahve telvesinin cilde faydaları