Yeşil kahve faydaları

Kahve konusunda yapılan araştırmalar farklı farklı sonuçlara bizi götürüyor. Türk kahvesi içmenin bir çok yararı olduğu biliniyor. Ama kahve türlerinde arısında farklılıklar bulunuyor. Şimdi işleyeceğimiz konu yeşil kahvenin faydaları...  


Yeşil kahve faydaları

Yeşil kahve, içinde bulunan etkin maddesi olan klorojenik asidin yağ yakıcı etkisi var. Bedeninizin klorojenik asiti yeterince alması gerekiyor. Yeterince alınmaz ise etkisi yok denecek kadar az oluyor. Yeşil kahvenin faydalarını görebilmek için günde 6-7 adet büyük fincan içmek gerekiyor. Peki bukadar içilmesi durumunda ne gibi etkileri oluyor?

Yeşil kahve ile zayıflanır mı?
 
Günde içilen 6-7 bardak yeşil kahve kilo vermede etkili oluyor. Peki bu kadar içilmesi durumunda yan etkileri de oluyor mu?

Bize olumsuz etkileri nelerdir?

Bir günde bu kadar kahve tüketimi sonucu; yüksek tansiyon, yorgunluk, asabiyet, kramp, kemik erimesi,  titreme, ishal, kalp çarpıntısı, kusma, bulantı, su kaybı, böbrek yetmezliği, kansızlık (anemi) ve kalp yetmezliği gibi sağlık problemleri gözüküyor. Zararı faydasından çok...

Burdan kendemize çıkartacağımız sonuç şu olmalı. Yeşil kahve, Türk kahvesi gibi faydalı değil. Zayıflamak uğruna yukarıda saydığımız zararları uğrayabiliriz. İllaki içmek istiyorsanız bir adetten fazlasını içmeyiniz.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türk kahvesi ve adet dönemi

Bir kilo kahveden kaç fincan kahve çıkar

Aç karnına Türk kahvesi içmek

Kahvenin idrar söktürücü özelliği

Türk Kahvesi uykusuzluk yapar mı?

Türk kahvesi enerji verir mi?

Kahve telvesinin cilde faydaları