Yeşil kahvenin zararları

Yeşil kahve zararlı mıdır? Evet zararlıdır. Daha doğrusu az içildiğinde değil, çok içildiğinde zararlıdır. Bu konuda sizden uzak durmanız gerektiği konusunda uyaracağım. Bu kahve türü Türk kahvesi gibi değildir.

Zayıflamak için içilen yeşil kahve zararlımıdır?
Yeşil kahvenin zararı çok içilmesinden kaynaklanır. Yeşil kahveyi genelde zayıflamak için içilir. Zayıflamak için de yapmanız gereken yeşil çaydan günde 6-7 fincan içmek. Bu kadar içmeniz durumunda size yarından çok zararı olur.

Bir günde 6-7 fincan yeşil kahve içen bir kişi, içinde bulunan kafein miktarı nedeniyle bazı hastalıkları tekilediği araştırmalarda ortaya konulmuştur. Yeşil kahvenin sebep olduğu hastalıklar; yüksek tansiyon, yorgunluk, asabiyet, titreme, ishal, kusma, bulantı, kalp çarpıntısı, su kaybı, böbrek yetmezliği, kramp, kemik erimesi, kansızlık (anemi) ve kalp yetmezliği gibi raatsızlıklara yol açabilir. Yani bir günde 7 fincan yeşil çay içmek kafein zehirlenmesine yol açacaktır. Bu yüzden tavsiye etmeyiz. Şunu da tekrarlayalımki 1 fincan içiminde bu sorunlar oluşmaz.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türk kahvesi ve adet dönemi

Bir kilo kahveden kaç fincan kahve çıkar

Aç karnına Türk kahvesi içmek

Türk kahvesi zararlı mı?

Türk kahvesinin faydaları nelerdir?

Kahve telvesinin cilde faydaları