Türk kahvesi göğüs kanserine karşı faydası

Türk kahvesi kadınlarda göğüs kanserine, erkeklerde prostat kanserine karşı faydası bulunuyor. Riskli azaltıp, koruyucu etki oluşturuyor. Bu korumaya sağlayan da kahvenin içindeki antioksidan...

Antioksidan nedir?
Antioksidanların bedenimizde hücrelerin anormalleşmesini engeller. Serbest radikallerle bağ kurarak hücrelere zarar vermelerini engeller. Böylece hücrelerin anormalleşmelerine engel olurlar. Anormalleşmeyen hücre de tümör oluşturma risklerini azalttır. Aynı zamanda hücre yıkımını da azalttıkları için de daha sağlıklı ve yaşlılık etkilerinin daha az olduğu yaşam tarzı sunar. Kısaca daha kaliteli bir yaşam size sunar.

Kahvenin hastalıklara karşı risk ve geciktirme etkisi
Türk kahvesinin içinde bulunan antioksidan hücreleri görevlerini yerine getirmesinde etken oluşturduğu için kadınlarda göğüs kanserine (yüzde 57 oranında) , erkeklerde prostat kanserine karşı faydası (yüzde 18 oranında) bulunuyor. Hastalıkta geç kalınması sonucu istenmedik durumlar ortaya çıkabiliyor. Kahve hastalığı geciktirme özelliği de (hastalığına göre yüzde 10-60 arasında) bulunuyor. Aynı zamanda kalp hastalıkları, kanser, diyabet gibi hastalıkları önlemede etkilidir.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türk kahvesi ve adet dönemi

Bir kilo kahveden kaç fincan kahve çıkar

Aç karnına Türk kahvesi içmek

Türk kahvesi zararlı mı?

Türk kahvesinin faydaları nelerdir?

Kahve telvesinin cilde faydaları

Yeşil kahvenin zararları