Türk kahvesi panik atağı tetikler mi?

Panik atağı tetikleyen bir çok unsur vardır. Bu unsurlardan biri de yedikleri ve içtiklerinden kaynaklanır. Bu beslenme alışkanlıklarının panik atakta etkili olmasının nedeni besinlerin içinde bulundurduğu maddelerdir. Bizim konumuz; Türk kahvesinde bulunan kafeinin, panik atağı tetikleyip tetiklemediğidir.

Yapılan araştırmalar sonucu görülür ki beslenme şeklimiz bazı hastalıkları tetikler. Bazılarınada iyi gelir. Etkisini azaltır. Türk kahvesi her zaman için araştırma konularından biridir. Yapılan araştırmalar panik atağı tetikleyen içeceklerin içinde bulundurduğu yani Türk kahvesinin içinde bulunan kafein olduğudur...

Türk kahvesi panik atağı tetikler mi?
Türk kahvesi, bir çok hastalığa iyi gelen bir içecektir. Ama panik atağı olanlar için önerilmeyen içecektir. Çünkü çok içilen kahvedeki kafein, beyin kimyasını etkiler. Bu etkileşim sonucu anksiyete ve panik atak oluşumunu güçlendirir. Yani Türk kahvesi panik atağı tetikler. Bunun yanı sıra içilmemesi gereken içeceklerin listesi de şu şekildedir; koyu içilen çay, kolalı içecekler, tatlı yiyecekler ile aşırı yemek yeme, yemeklerden hemen sonra uyuma ve uzun süre aç kalmak.  Önerilenler ise; ıspanak, pırasa, muz, brokoli, kereviz, enginar, balık, kepekli buğday ekmeği, mercimek, nohut, fasulye, bezelye, barbunya ile kaygı giderici özelliği olan melisa, papatya gibi yiyecek ve içeceklerdir.

Türk kahvesinin panik atağa piskolojik etkileri 
Türk kahvesi günde 4-6 fincan içildiğinde çarpıntı yapar. Panik atağı olanlar ise bu çarpıntıyı olumsuz algıladıkları için psikolojik olarak etkilenir. Aslında hasta olmayan bir insan bu çarpıntıyı olumsuz algılamaz ve hayatına devam eder. Panik atağı olan kişiler bu durumu rahatsız edici bulur ve rahatsızlanmaya başlarlar. Bu yüzden Türk kahvesi panik atağı olanların piskolojisini olumsuz etkiler.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türk kahvesi ve adet dönemi

Bir kilo kahveden kaç fincan kahve çıkar

Aç karnına Türk kahvesi içmek

Kahvenin idrar söktürücü özelliği

Türk Kahvesi uykusuzluk yapar mı?

Türk kahvesi enerji verir mi?

Kahve telvesinin cilde faydaları