Türk Kahvesi uykusuzluk yapar mı?

Türk kahvesi uykusuzluğa neden olur mu? Kahve uykusuzluk yapar mı? Gece kahve içmek kilo aldırır mı? Kahve halsiz bırakır mı? 

Türk kahvesinde uykuya etki eden madde içinde bulunduğu kimyasal olarak bilinen kafeindir. Bu madde uyarıcı olduğu için insanı etkiler. Kafein uyku hormonu olan melatone etki edip uykunuzu ötelemenizi sağlar. Sadece gece içilmesi durumunda uyku kaçırmaz. Öğleden sonra içilen kahve geceyarısında uykunun kaçırabilir.

Her insanda aynı sonucu mu verir? Hayır aynı sonucu vermez. Ama çoğunluk olarak kahve uykuya etki ettiği için genel olarak kabul edilen uykuya etki eder.

Kahve uyku kaçırır mı? Hayır kahve uykuyu sadece geciktirir. Uyumanıza engel olur, öteler. Ama asla uyku kaçırmaz.

Kahve halsiz bırakır mı? Evet halsiz bırakır. Çünkü içinde bulundurduğu madde nedeniyle uyarıcıdır ve hareketli olmanızı sağlar. Yeterli miktarda uyumanızı engel olur. Bu durumda da sizi halsiz bırakır. Özlellikle gençlerde çok sık görülen bir durumdur.

Gece kahve içmek kilo aldırır mı? Eğer kahve içip uyuyabiliyorsanız kilo aldırır. Ama sizi hereketlendirip sizi yoracak işler yaptırıyorsa, gece kahve içmek kilo aldırmaz.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türk kahvesi ve adet dönemi

Bir kilo kahveden kaç fincan kahve çıkar

Aç karnına Türk kahvesi içmek

Türk kahvesi zararlı mı?

Türk kahvesinin faydaları nelerdir?

Kahve telvesinin cilde faydaları

Yeşil kahvenin zararları