Türk kahvesi ve adet dönemi

Türk kahvesi içmek adeti keser mi? Kahve içmek adeti geciktirir mi? Adetliyken kahve içmek adeti keser mi? Adetliyken türk kahvesi içilir mi? Türk kahvesi adet dönemi öncesi kullanımı faydası var mıdır?

Türk kahvesinin regl dönemi için yapılan araştırmalarda adeti kesip kesmediği hakkında bilgiye ulaşılamadı. Kanamaya etkisi bulunamadı. Yada geciktirmeyle ilgili bir bilgi bilinmiyor. Ama daha öncesinde içilmesi durumunda regl dönemine etkileri vardır. Kahvenin yararları düşünüldüğünde regl dönemi öncesi içimi olumlu yönde olacaktır.

Adet döneminde kahvenin içilmesi zararlı mı?
Adet dönemi içerisinde yapmanı gereken, kahve veya çay gibi içecekleri azaltmak yada aşırıya kaçmamak gerekiyor. Onun yerine maydanoz, kekik gibi besinleri yemek daha etkili bir yöntem olacaktır. Bilinen şudur ki adetliyken kahve içmek adeti kesmez.

Türk kahvesi adet dönemi öncesi kullanımı
Türk kahvesi adet dönemi öncesi içilmesi durumunda regl dönemine olumlu etkileri bulunuyor. Eğer adet döneminisizi biliyorsanız bu zamandan daha önce kahve içmeye başlayın. Yaklaşık 5-6 gün öncesinden. Daha önceden Türk kahvesinin içilmesi durumunda adet dönemi sancılarına iyi gelecektir. Bunun yanında çikolata ve türevlerini tüketmeniz daha rahat bir dönem geçirmenizi sağlayacaktır.

Türk kahvesinin faydalarını buradaki yazımızdan öğrenebilirsiniz. Türk kahvesinin zararlarını da buradan öğrenebilirsiniz.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Bir kilo kahveden kaç fincan kahve çıkar

Aç karnına Türk kahvesi içmek

Türk Kahvesi uykusuzluk yapar mı?

Nescafe tansiyon ve damar hastalıkları zararları

Türk kahvesinin safra kesesi taşını engeller

Türk kahvesi zararlı mı?