Türk kahvesinin karaciğer yağlanmasına faydaları

Türk kahvesi faydalarından biri de karaciğerdir. Günlük içilen kahve karaciğer yağlanmasına ve karaciğer kanserine karşı faydalı oluyor. Gerek doktorların açıklamaları, gerek bilim adamlarının yaptığı araştırmalar Türk kahvesinin faydalarını ortaya koyan türden...

Karaciğer yağlanması olan kişiler günde 1 veya 2 bardak şereksiz kahve tüketmeleri durumunda faydasını görüyorlar. Aynı zamanda da ihtihabı azalttığı diğer faydaları arasında bulunuyor.

Kronik Hepatit C enfeksiyonu ve alkole bağlı karaciğer hastalığı (siroz) olanlara tavsiye edilen günde bir fincan kahve... Tabiki hastalığı tamamen bitirip yok etmiyor. Ama hastalık ile ilgili olarak daha sonra yaşayacağınız muhtemel riskleri azaltıyor.

Türk kahvesinin faydaları genel anlamda etkilerini azaltması yönündedir. Bir hastalığın etkilerini azaltma veya kullanılan bir ilacın etkisini arttırma gibi etkileri yapılan araştırmalarda ortaya çıkıyor. Ama tam anlamıyla şu hastalığı tamamen geçiriyor demek hatalıdır. Ama bir çok hastalıktan kurtulmak için Türk kahvesi için...

Karaciğer kanserine karşı faydalı
Yapılan çalışmalardan biri de karaciğer kanseri. Türk kahvesi karaciğer kanserine karşı da faydalı. Riski azaltıyor. 2005 yılında yapılan bir diğer çalışmada; günde bir fincan kahve, karaciğer kanseri riskini yüzde 42 oranında düşürdüğü ortaya çıkmıştır.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türk kahvesi ve adet dönemi

Bir kilo kahveden kaç fincan kahve çıkar

Aç karnına Türk kahvesi içmek

Kahvenin idrar söktürücü özelliği

Türk Kahvesi uykusuzluk yapar mı?

Türk kahvesi enerji verir mi?

Kahve telvesinin cilde faydaları