Türk kahvesinin kanser hücrelerine faydaları

Türk kahvesi bedenimizde bir çok organımıza faydası olduğu gibi aynı zamada da hastalıklara karşı da etkisini kanıtlıyor. Özellikle bilim adamlarının DNA ve kanser hücreleri ile ilgili yaptıkları araştırmalarda. Çıkan sonuç bizim için aslında çok sürpriz olmadı. Türk kahvesinin kanser hücrelerine karşı faydaları ortaya çıkmış oldu. Türk kahvesinin DNA ve kanser hücresi ile ilişkili olduğu kanıtlandı.

Türk kahvesinin kanser hücrelerine karşı faydaları
Bilim adamlarının ortaya koydukları bu araştırmalar her gün 2-3 Türk kahvesi içenlerde ilişkilendirilmiştir. Eğer bu kadar kahve tüketimi yapıyorsanız şanslısınız. Türk kahvesi, tümör hücrelerinin ve kanseroid hücrelerin gelişimini engelliyor. Bu sayede kişi kanser olma riski azalıyor. Araştırmalar bize şu sonucu göstermiştir ki 2-3 Türk kahvesi içen birisinde yüzde 13 kanser daha azdır. Kolon kanseri olma riskini yüzde 25, günde 1 fincan kahve içenlere göre ağız, yutak ve özofagus kanserlerine karşı yüzde 30 daha etkilidir. Kadınların en çok korktuğu meme, cilt ve rahim kanseri ile erkeklerin korkulu rüyası prostat kanserine karşı bariz olumlu etkileri bulunuyor. Türk kahvesinde bulunan klorojenik asit, kafeik asit, fitoöstrojenler, polifenoller ve kafein sayesinde vücuttan uzaklaştırılır ve kansere karşı savunucu rol oynarlar.

Türk kahvesinin bir diğer özelliği ise yaşlanmayı geciktiren antioksidanlar bakımından zengindir. Antikanserojenik etki gösterir.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türk kahvesi ve adet dönemi

Bir kilo kahveden kaç fincan kahve çıkar

Kahvenin idrar söktürücü özelliği

Türk Kahvesi uykusuzluk yapar mı?

Türk kahvesi enerji verir mi?

Yeşil kahvenin zararları

Türk kahvesinin safra kesesi taşını engeller