Bir kilo kahveden kaç fincan kahve çıkar

Bir kilo kahveden kaç fincan kahve çıkar sorusuna yaklaşık bir değer vermemiz gerekiyor. Çünkü siz eğer kahvenizi sert seviyorsanız kahve miktarını yükselmeniz gerekiyor. Ayını zamanda kahve makinası ile yapılan kahve miktarıda değişiklik gösterecektir. Bu yüzden ortalama bir değer vererek 1 kilo kahveden kaç fincan kahve çıkacağını hesaplamaya çalışacağız.

Bir fincan Türk kahvesi için kaç gram kahve kullanılır; Bir fincan Türk kahvesi için 6-7 gram kahve kullanılır. Ama genelde kullanılan 7 gramdır. 100 gr türk kahvesinden kaç fincan kahve çıkacağınızı siz hesaplayabilirsiniz.

Bir tatlı kaşığı kaç gram kahveye eşittir; 1 tatlı kaşığı (iki çay kaşığı) 7 gram Türk kahvesine denktir.

1 Kilo Türk kahvesinden kaç fincan kahve çıkar; 7 gram kullandığınız düşünürsek 143 fincan kahve çıkacaktır. Ama bu ortalama bir ölçüdür. Kahvenin sertliği veya yumuşaklığı karşında değişim gösterecektir. 

Kahve makinası ile yapılan 1 kilo kahveden kaç fincan kahve çıkar; Makina ile yapılan 1 kilo  kahveden, yaklaşık 200-250 bardak sıcak içecek hazırlanır. Bu ölçü sizin bardığınızın büyüklüğü, kahvenizin sertliği ile ilgili olarak değişklik gösterecektir.

10 Kilo kahve meyvesinden kaç kilo kavrulmuş çekirdek çıkar; 10 kilo kahve meyvesinden 2 kilo kavrulmuş çekirdek çıkar.

Bir fincan Türk kahvesi maliyeti nedir?
Bir fincan türk kahvesi maliyeti; 0,22 euroya turarı olan bir kahve yaklaşık olarak 2 euro civarında bir paraya satılır. Bu maliyete etki eden unsurlar hammadde yanındanki diğer giderlerdir. (Mülk kirası, personel giderleri, vergiler vs.)

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türk kahvesi ve adet dönemi

Aç karnına Türk kahvesi içmek

Kahvenin idrar söktürücü özelliği

Türk Kahvesi uykusuzluk yapar mı?

Türk kahvesi enerji verir mi?

Kahve telvesinin cilde faydaları