Aç karnına Türk kahvesi içmek

Aç karnına Türk kahvesi içmenin faydaları ve zararları nelerdir? Ne zaman Türk kahvesi içmeliyim? Aç karnına Türk kahvesi içmek yağları yakar mı?

Aç karnına Türk kahvesi içmenin, zararları da bulunuyor faydalarıda bulunuyor. Kahvedeki kafein zararlıdır ama kahvenin antioksidan etkisi sayesinde faydaları da çoktur. Eğer doktorunuz size kahve konusunda tavsiyesi bulunuyorsa, muhakkak bir bildiği vardır, doktorunuzu dinleyin...

Aç karnına kahve içmenin faydaları 

  • Antioksidan özelliği sayesinde size zararlı olan maddeleri bedeninizden atmaya yardımcı olur, selülite, cilde pozitif etki eder, parkinson hastalığına, yaşlılıkta düşünme kabiliyetlerine olumlu etki eder. 
  • Zihin faliyetlerine olumlu etki eder, enerji verir, uyanmaya ve odaklanmaya olumlu etki eder, sindirime yardımcı ve bağırsakları çalıştırıcı özelliği bulunur.
  • Safra taşına, kansere, kalp sağlığına, siroza, ruhsal bunalıma, ağrı kesicininl etkisini artırır.
  • Bunun yanı sıra sosyal etkisi vardır. Dostlukları artıırır, kişileri sosyalleştirir.

Aç karnına Türk kahvesi içmenin zararları

  • Eğer sabah aç karnına çok sıcak kahve midenizi yakar. Midenizde hasarlara neden olur.
  • Kalp ritmini bozabilir.
  • Tansiyona olumsuz etki edebilir.
  • Hamilelikte olumsuz bebeğe etki edir.  
Türk kahvesinin zararını görmemiz için aşı tüketmemiz gereklidir. Ayarını tuturursanız zararı yoktur.

Aç karnına kahve içmek yağları yakar mı?

Aç karnına, kahve içecekseniz şekersiz ve sütsüz olmasına dikkat ediniz. Siyah kahve metobolizmayı hızlandırır. "Türk kahvesi size yağ yakmanızda yardımcı" olur. Günde iki kere 6 saat arayla kullanımda. Ama sadece yardımcı olabilir. Eğer siz hiç bir şekilde hareket etmiyorsanız, günde sabah aç karnına içeceğiniz bir kaç fincan kahve sizin yağlarınızı yakmaz. Ama bunun yanına sporu da eklerseniz işte o zaman yağ yakmaktaki etkisini artıracaktır. Bir de kahvenin yanına yeşil çayı eklerseniz, bu da sizin yağ yakmanızı hızlandıracak etkenlerdendir.

Ne zaman Türk kahvesi içmeliyim?

Aç karnına veya tok karnına kahve iyi bir içecektir. Ama en faydalı olduğu zaman, kahvaltı yaptıktan sonra sabah 9.00 - 11.30 saatleri en uyğun ve etkili saatlerdir. 'Kahvaltıya' asalında 'kahve altı' diyebiliriz...

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türk kahvesi ve adet dönemi

Bir kilo kahveden kaç fincan kahve çıkar

Kahvenin idrar söktürücü özelliği

Türk Kahvesi uykusuzluk yapar mı?

Türk kahvesi enerji verir mi?

Kahve telvesinin cilde faydaları