Şık Türk kahvesi sunumu

Şık Türk kahvesi sunumu için kullanmanız gereken malzemeler nelerdir? Sunumda edep ve nezaketin önemi. Türk kahvesi sunumunu üst düzeye taşımak için neler yapmam gerekiyor.


Türk kahvesi sunum şekilleri, kahvenin etrafındaki malzemelerin güzel kullanımıyla ortaya çıkıyor. Türk kahvesinin lezzeti, sunum ile birleşince güzel bir karışım meydana geliyor. Güzel sunum adına yapmanız gereken bir kaç malzeme sayalım: Çikolata, şekerleme, lokum gibi tadlandırıcıların doğru yerleşimi, gül, gül suyu, su bardakları, farklı güzellikteki fincanlar, tepsi vs...

Şık kahve sunum malzemeleri
Türk kahvesinin sunumunda daha şık durmasındaki etken kullandığınız eşyanın güzelliği ile doğru orantılıdır. Küçük su bardağı veya daha büyük ama şekilli bir su bardağı. Güzel bir fincan. şekilli bir tepsi. Buları tamamlayan güzel bir gül. En sondada gül suyu ikramı olayın tamamlayacaktır. Bu malzemeler şık bir Türk kahvesi sunumu için olmazsa olmazlardandır.

Edep ve nezaketin önemi
Diyelim ki köpüklü türk kahvesi yaptık, yanına çikolata, şekerlemeleri, lokum koyduk, güzel bir tepside, şekilli bardaklarda su da ilave ettik (isteyen su yerine soda ikram edebilir), fincanlarımız harika, kırmızı bir gül ile ikrama hazır hale getirdik. Kahvenin sunumunu yapan kişi eğer sorunluysa, yani edeple veya nezaketle ikramı yapmıyorsa bu kadar uğraş boşa gitmiş demektir. Bu yüzden misafirinize tavrınız önemlidir. Kahve ikramı bir bütün halinde güzeldir...


Türk kahvesi sunumunu üst düzeye taşımak için...
Buraya kadar yazdıklarımız hemen  hemen her evde olan malzemeler ile ikram şekliydi. Ama siz bu duruma daha da geliştirmek ve mükemmelleştirmek isterseniz farklı şeyleri de size tavsiye edebilirim. Bir mangal tepsisi kullanımı ikramı farklı boyutlara taşıyacaktır. Gül kokusu ve kahve birbirini tamamladığı için size "gül tütsü" kullanımını tavsiye ederim. Daha sonra misafirleriniz kahvelerini içerken sizde ev yapımı gül receli ikramı ile katkıda bulunabilirsiniz. Misafirleriniz kahvelerini yudumlarken Türk kahvesi hakkında vereceğiniz güzel bilgiler ile ortamın havasını güzelleştirebilirsiniz.

Yapacaklarınız sizin hayal gücünüz ile doğru orantılı olarak artacaktır.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türk kahvesi ve adet dönemi

Bir kilo kahveden kaç fincan kahve çıkar

Aç karnına Türk kahvesi içmek

Türk kahvesi zararlı mı?

Türk kahvesinin faydaları nelerdir?

Kahve telvesinin cilde faydaları

Yeşil kahvenin zararları