KAHVE HAKKINDA

Kahve, dünyaca bilinen, lezzeti ile birçok kişinin hayatında güzel yeri olan içecek. Kahve hayatımızda öyle bir yer ettiki, bu güzel içeceği satan büyük firmalar dünyanın her yerine şubeler açmaya başladı. Dünyanın herhangi bir yerinde yapılan bir kahve diğer ucunda içiler hale geldi. Kahve çekirdeği ihracatı hız kazandı. Altın veya petrol gibi dünya borsalarında yerini aldı. Kahve borsaları kuruldu. Bu lezzeti tatmayan nerdeyse kalmadı...

Türk kahvesi, gerek farklı bir çekirdek yapısı, telvesi, köpüğü, gerek pişirme tekniğinin diğerlerine göre daha farklı olması nedeniyle hayatımızda önemli bir yeri oldu. Türk kahvesi o kadar bize yakıştıki kültürümüzdeki yerini hemen alıp atasözlerine karıştı. Birçok farklı şekilde tadlandırıldı. Yeni pişirme teknikleri geliştirildi. Milli içeceklerimiz arasında baş köşesindeki yerini aldı...

Türk kahvesinin faydaları dünya üzerinde yapılan araştırmalar ile her daim ortaya konuldu. Kahvenin faydaları ve kahvenin zararları bilim adamlarını hep meşgul etti. Ama yine de olumlu sonuçlar olumsuzlara galip geldi. Sonuç olarak kahve içmemiz için bize tavsiyelerde bulundular. Hatta cildimize faydalı diye yüzümüze bile sürmemizi tavsiye ettiler. Psikolojimizi düzeltti, biyolojimizi tamir ettmeye yaradı, dinç kalıp, düşünme yetemizi daha ileriye götürmeye yardımcı oldu.
Türk kahvesinin faydaları nelerdir? Türk kahvesi yapılan araştırmalarda ortaya çıkmıştır ki biyolojik olarak, bedenimizdeki hemen hemen her türlü hastalığa olumlu etkisi vardır. Ama şart şudur ki fazla içmeyiniz. Bu sefer fazla kullanımı zararlara neden oluyor.
Türk kahvesinin zararları var mı? Kahve bazi rahatsızlıkları tetiklediği doğrudur. Aynı zamanda bazı rahatsızlıklara iyileşme sürecinde olumsuz etkileri de vardır. Ama faydası zararından çok daha fazla olduğu için. Düşünün kanser hastalarına bile tavsiye ediliyor. Bu yüzden daha faydalı demekte yarar var. 
Ne diyelim bu kadar bilgiden sonra haydi bi kahve içmeye...

www.turkkahvesininfaydalari.com

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türk kahvesi ve adet dönemi

Bir kilo kahveden kaç fincan kahve çıkar

Aç karnına Türk kahvesi içmek

Kahvenin idrar söktürücü özelliği

Türk Kahvesi uykusuzluk yapar mı?

Türk kahvesi enerji verir mi?

Kahve telvesinin cilde faydaları